قصه راستکی

یادداشتهای شخصی امیرعلی

می خواهی کمک کنی؟ کار خیر کنی؟
ساعت ٦:٥٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ اسفند ۱۳٩٠  کلمات کلیدی:

آهای! با تو ام! با خودت تو! با تو که از صبح تا شب و از شب تا صبح توی اینترنت ول چرخ می زنی و سر توی سوراخ هر سایتی می کشی. می میری بری اینجا رو هم ببینی؟

با تو ام! با خود تو که وقتی پشت چراغ قرمز این بچه های آدامس فروش را می بینی به زمین و زمان فحش می دهی که مگه ما نفت نداریم، پس دولت چه غلطی می کند؟! پس بهزیستی کجاست؟ شهرداری چه شکری میخوره؟ بعد هم اشک توی چشمهات حلقه می زنه و میگی کاش می تونستی کاری بکنی و کمکی بکنی و حتی جلوی بدبختی یکی از این آدمها رو بگیری. آره با توام ! بجای این همه غرولند کردن، یک بار هم که شده یه تکونی به خودت بده !

تو میگی حق با احمدی نژاده، یا با میرحسین موسوی؟ ، با خاتمیه، با کیه؟ اصلا با هرکیه که تو میگی! قبول! من میگم حق با اینهاست، میگی نیست، برو بگو نیست!

روزی مگه صدتا جک فوروارد نمی کنی؟! اول یکی، آخر یکیش، وسط یکیش برو آدرس اینجا رو بنویس بعد فوروارد کن!

مگه شبی 3 ساعت با بدبختی و ف.یلترشکن و سا.کس و کوفت و زهرمار نمیری تو فیس بوک، مگه خبر برگزاری مسابقه دختر شایسته آمریکا رو نمیذاری روی والت! خب لامصب یک بار هم آدرس اینجا را بذار روی سایتت.

چقدر واسه انتخاب مبلهات وقت گذشاتی؟ چقدر طول کشید تا مدل خوب ماشین ظرفشویی را پیدا کنی؟ چقدر جون کندی تا بفهمی رنگ سال 91 شمسی چیه؟ هان؟ خب دو دقیقه هم برو اینجا رو ببین!

با توام! با خود تو که عاشق نودی؛ جونت در میره واسه عادل فردوسی پور، واسه تو که شبهای نود تا صبح بیدار می مونی و پیامک می زنی به برنامه نود، با تو که نگرانی باز هم تلفن نود خودجوش قطع بشه! حالا هم فکر کن داری به عادل پیامک میزنی، به جاش کلیک کن اینجا!

آهای! یادته شبهای شنبه، جمعه شبها رو میگم. تا ساعت 2 صبح بیدار می مونی و هفت رو نیگاه می کنی و به تحلیلهای  فراستی گوش می دی؟! یادته چقدر وقت صرف این کردی که حق با فراستیه که گفت کیمیایی فیلمهاش یک جورخودارضاییه یا حق با جیزانیه که گفت این حرف، حرف زشتی بود؟! یادته چقدر وقت صرف کردی که مصاحبه جیرانی با فریماه فرجامی رو ربط بدی به بد بودن صدا و سیما با فاطمه معتمد آریا و جنبش سبز و ...؟ یادته؟ اگه یادته حالا یک هزارم اون وقتها رو بذار و برو اینجا!

یادته هرجا می شینی میگی من به کمیته امداد اعتماد ندارم و معلوم نیست این پولها رو کجا خرج می کنند و اینها! یادته همیشه میگی چرا تا وقتی تو ایران محروم هست ما باید خرج محرومهای جاهای دیگه دنیا کنیم؟ چند بار این جمله ها رو گفتی؟ یادته چند صدبار گفتی اگه یه جای مطمئن بشناسی میری و حتما کمک می کنی؟ راست میگی یا دروغ میگی؟ میخوای به زبون لاتی تهرون بگم: حرف می زنی یا زر می زنی؟ اگه حرف می زنی برو اینجا رو ببین اگه هم نه که هیچی!

میخوای سرمایه گذاری کنی؟ باید قرعه کشی داشته باشه؟ بهره داشته باشه؟ سود بیست و چند درصد داشته باشه؟! اینجا هیچ کدوم از اینها رو نداره! برو اینجا رو ببین!

 با خودت میگی: "به من چه؟ چرا من کمک کنم؟ مگه فایده ایم داره؟ من لنگ کار خودمم! " قبول! ولی برو اینجا رو هم ببین!

چند ساعت تندیس و قائم و تیراژه و پاساژ ونک را بالا پایین کردی؟! اون برندی که میخواستی و پیدا کردی؟ نکردی؟! برو اینجا رو ببین! شاید اینجا هم یه برند پیدا کنی که خیلی بهت بیاد!

تو که پیغام خصوصی گذاشتی که خیلی مشکل داری! تو که اس ام اس زدی دعای سریع الاجابه چیه؟ تو که امروز زنگ زدی و گفتی چه کار میشه کرد که خدا زود ببخشه؟! تو که خودت میدونی یه غلطی کردی و حالا توش موندی! برو اینجا رو ببین!

برو آمارهاشون رو ببین! کارهاشون رو بخون!

بابالنگ دراز رو یادته؟ اینجوری میشی بابالنگ دراز یک نفر، ده نفر، صد نفر!

بچه دار نمیشی؟! خیلی دلت بچه میخواد؟ دنبال روشهای درمان ناباروری هستی؟ همش با خودت میگی آخه چرا خدا به تو بچه نمیده؟!  میگی چه دعایی بخونی که بچه دار بشی؟! میگی نذر بچه دار شدن چه جوریه! به خدا، خدا بهت بچه داده! میتونی انتخاب کنی چه بچه ای؟ جنسش رو، اسمش رو، سنش رو! خب بچه است دیگه! مگه همین رو نمیخواستی، اینجا پر از بچه است!

تو که همکار منی! تو که وقتی فایل حقوق لو رفت از در پشتی فرار کردی! تو که پایه حقوقت ماهی هفت میلیون بود! نوش جونت! به خدا من به همه گفتم این حقته! به همه گفتم واسه یه مدیری مثل تو این کمه! من به همه گفتم، تو هم بیا و مردونگی کن و از بغل این هفت میلیون، که با مخلفاتی که خودم و خودت میدونی میشه 12 میلیون، برو اینجا و هر چقدر کرمته ...!

گوگل و یاهوت اگه تموم شد، یه سری هم به این بزن! اینهمه دانلود کردی چی شد؟! یه دفعه هم آپلود کن!

همین !

بعدالتحریر:
1- من به کمیته امداد حضرت امام (ره) اعتماد کامل و تمام داشته و دارم. حالا که میثم عزیز هم در کمیته هست و گاهی آمار و اطلاعات می دهد، ارادتم به کمیته بیش از پیش شده است. لطفا سوء تفاهم نشود.
2- جمله هایی را که به صورت کج نویس (Italic) نوشته ام، عینا از کلیپی است که هنرمندان برای بنیاد کودک کار کرده اند.
3- بنیاد کودک و محک را خیلی دوست دارم و عجایبی دیده ام اندر باب کمکهایی که به این 2جا و سایر نیازمندان و نهادهای خیریه شده است. عجایبی که شنیده ام را نمی گویم ها! دقیقا عجایب غریبی که دیده ام را می گویم.

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا!