قصه راستکی

یادداشتهای شخصی امیرعلی

حسن! ازدواج موقت خطر داره حسن!
ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸٦  کلمات کلیدی:

یادش بخیر! چند سال پیش خبرنگاران از رییس شورای شهر تهران در خصوص موشهای تهران و اینکه جمعیت آنها از جمعیت شهروندان بیشتر شده است سوالاتی پرسیده بودند. رییس محترم شورای شهر در پاسخ فرموده بودند: باید بجای طعمه گذاری و سم پاشی از روشهای فیزیولوژیک برای مبارزه استفاده نمود. خبرنگاران پرسیده بودند: "ها! این فیزیولوژیک یعنی چه؟!!!" جناب آقای رییس فرموده بودند: "یعنی برای مبارزه با موشها، تعداد زیادی مار ول دهیم درون جویها تا موشها را بخورند!" پرسیده بودند: "آنوقت با جویهای پر از مار چه کنیم؟" حضرتش فرموده بودند: "کاری ندارد که! هزار تا لاک پشت که رها کنیم مارها را می خورند و خلاص!" باز پرسیده بودند: "خب با لاک پشتها چه کنیم؟" گفته بودند: "خب هزارتا خارپشت که بریزیم در سطح شهر مشکل حل می شود!" و قس علی هذا.... در پایان هم که پای همه جوندگان و خزندگان را به شهر باز کرده بودند و باز هم خبرنگاران قانع نشده بودند، افاضه فرموده بودند: "ها! ظاهرا شماها قصد دارید مرا سرکار بگذارید. والا من راه حل منطقی ارائه دادم...."

حالا حکایت سخنان وزیر محترم کشور جناب آقای پورمحمدی در خصوص ازدواج موقت یا متعه است. ایشان چند روز پیش در قم در مورد حجاب سخنرانی کرده اند و کلام را به بحث ازدواج موقت ختم نموده اند. از خدا که پنهان نیست از شما چه پنهان این حرفها را هر کس دیگری می زد شب را باید از ترس والده بچه ها! در مسجدمحل یا نیمکتهای پارک به صبح می رسانید. البته حساب ایشان جدا است و کسی را یارای این کار نیست اما ....

جناب پورمحمدی فرموده اند که:                                                                                        جوان بعد از سن بلوغ (با توجه به اينكه حالا بلوغ زودرس هم داريم) چگونه مي‌خواهد ارضا بشود؟ در مورد ميانگين سن ازدواج آخرين آمار مربوط به سال 85 براي دختر 23 سال و براي پسر 26 سال است، اين آمار مربوط به ميانگين است والا ازدواج تا 29 الي 30 سال هم به تأخير مي‌افتد. جوان 14 الي 21 الي 22 ساله را چگونه بايد مديريت بكنيم با در نظر گرفتن اين هجمه‌هاي عظيم ضد اخلاقي و ضد فرهنگي؟ آيا بايد او را رها كنيم و با او صحبت نكنيم؟ نياز دارد و نياز جنسي دارد و تعارف و شوخي هم ندارد. اين نياز جنسي الزاما به شكل غليظش نيست و در حد عالي‌ترين مرتبه ارضا هم نيست. مي‌خواهد گفت‌وگو با جنس مخالف داشته باشد. مي‌خواهد همنشين باشد، همزبان باشد. تعارف را هم بايد كنار بگذاريم. مگر مي‌شود گفت اسلام به يك جوان 18 ساله‌اي كه غرايز جنسي‌اش تشديد شده، كه يك نياز طبيعي است و خدا در وجود او به وديعه گذاشته راه حل ارائه ندهد؟! بعد به او بگوييم برو ازدواج كن؟! حتي آنجايي كه سن ازدواج پايين است نمي‌گذارند نوجوان مثلا 15 ساله ازدواج كند. به هر حال اين فرهنگ در جامعه نهادينه بشود كه دختري مي‌خواهد با پسري راه برود بتواند به طور مشروع راه برود و مجاز باشند. حالا مي‌خواهند بروند پارك بستني بخورند يا دانشگاه بروند سركلاس بنشينند و گناه هم نكنند. بايد به او راه‌حل بدهيم. مگر مي‌توانيم بگوييم بي‌خيال! بي‌توجه برو هر كار دوست داري بكن يا برو ازدواج كن. برخي تا مساله ازدواج موقت يا ازدواج مطرح مي‌شود، آن شكل عالي تمتعات ازدواج و تبعات آن را مطرح مي‌كنند كه منجر مي‌شود به بارداري و مسووليت‌هاي بعدي آن و احتراز از آنها ببينيم آيا مي‌توانيم با فرمول‌هايي آن را حل كنيم؟ به هر حال باب بحث جدي فقهي اين مساله را باز كنيم و ببينيم چگونه مي‌توانيم اين مساله را راهگشايي بكنيم كه اين قصه به نحو جدي حل بشود.

حالا ایشان وزیر کشور هستند و کسی جرات ندارد سوال کند. والا اگر رییس شورای شهر چنین پیشنهادی ارائه کرده بود یحتمل گفتگوی ذیل میان خبرنگاران و ایشان اتفاق می افتاد:

- آقای رییس! با خیل کودکان حاصل از این ازدواج ها چه باید کرد؟

- خب...باید هرکس بعد از ازدواج با یک خانم به عنوان پرستار کوردک ازدواج کند تا از فرزند قبلی نگهداری کنند.

- و اگر این ازدواج هم منجر به تولد کودک شد؟

- خب در آنصورت باید آن جوان با یک خانم دیگر ازدواج دائم کند!

- ولی بعید است همسر دائم حاضر به نگهداری از کودکان ازدواجهای قبلی باشد؟

- بله! در این خصوص باید ......

- ....

بعد التحریر:

- به نامه ۵۷ اقتصاددان به رییس جمهور مراجعه شود!

- ولی عجب موجی ساخت این وزیر کشور ها! خوشمان آمد! خداوکیلی هیچ رقم نمی شد از بحث سهمیه بندی بنزین و تجمیع انتخابات و ... شیفت کرد روی بحث دیگری! احسنت.

- هرچقدر به ما می گویند: امیرعلی! این چیزها را ننویس امیرعلی! خطر داره امیرعلی! ما گوشمان بدهکار نیست! به قول مرحوم گل آقا: یک بلاگ دارم ۲تا آرشیو لق! می زنم تا زنده هستم حرف حق!

- اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا!