قصه راستکی

یادداشتهای شخصی امیرعلی

آنم آرزوست!
ساعت ۸:٢٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۸٧  کلمات کلیدی:

اپیزود اول: حاج آقای پابرهنه
حاج‌آقا پابرهنه دم‌در هیات ایستاده اند. دست راستشان کتابهای دعا(زیارت عاشورا) است و دست چپشان مهر. پابرهنه که می گویم یعنی پای بدون کفش و بدون جوراب. مردم یکی یکی وارد می‌شوند. با حاج‌آقا سلام علیک می‌کنند و مهر و کتابی می‌گیرند و می‌روند. الزاما همه باید با حاج‌آقا سلام علیک کنند. مکان هیات پارکینگ منزل حاج‌آقا است. پارکینگی که از اول به قصد هیات شدن ساخته شده. با یک عالمه گچ‌بری و سنگ‌کاری و آیینه‌کاری و ... زیارت عاشورا و هیات که تمام می‌شود، باز همه باید با حاج‌آقا خداحافظی کنند. حاج‌آقا پابرهنه دم‌در ایستاده‌اند. دست راستشان......!

اپیزود دوم: حاج آقای زرنگ
حاج آقا روی مبل چهار زانو نشسته‌اند و به شرح یکی از فتوحاتشان مشغولند..."بعله! آقا... برای مغازه بیمه جریمه بریده بود: 1ملیوون و پونصد! ما دیدیم این پول خیلی زور داره دادنش! بابا آخه این همه پول خرج کنیم که چی بشه! یه نفر رو دیدیم تو بیمه، این حسین رو فرستادیم پیشش...خیلی آدم خوبی بود...فهمیده بود...از این عقده‌ایها نبود...پانصدتومن گفت و قضیه رفع و رجوع شد. اینو گفتم که بدونید باباجان هر کاری راهی داره. آدم باید زرنگ باشه!"....

اپیزود سوم: حاج آقای انقلابی
مجلس، سیاسی است. حضور یکی از میهمانان که از مسوولین نظام است جلسه را سیاسی کرده است. حاج آقا مطابق معمول رشته کلام را در دست می‌گیرند: "بعله! خدا پدرشون را بیامرزه...من همیشه به بچه‌ها می‌گم، خدا پدر و مادر این جمهوری اسلامی و این آخوندها رو بیامرزه! اگه اینها نبودن الان زن و بچه ملت، ولنگ و واز! وسط خیابون، الله اکبر! استغفرالله!....الحمدلله که اینها هستند...."

اپیزود چهارم: حاج آقای ضد انقلاب
4تا پیرمرد غرغرو دور هم جمع شده‌اند و به نظام فحش می‌دهند. یاد دوران پیش از انقلاب می‌کنند که 100تومان کلی پول بوده و همه خوش بوده‌اند و 2نفر خیلی آدم بوده و ....، - معلوم نیست آلبومهایشان را که نگاه می‌کنی چرا در آن سالها همه شان شکل گداگلوله ها هستند پس؟ -... باز هم حاج‌آقا! .."بعله آقا! خدا لعنتشون کنه! خدا نسلشون رو وربندازه! خدا ریشه‌شون رو بکنه!...چه گرونی‌ای درست کردند! چقدر مردم رو اذیت می‌کنن!..."

اپیزود پنجم: ...
اپیزود ششم: ...
......................

بعدالتحریر:

1- هوای خانه چه دلگیر می‌شود گاهی!
2- ...شیر خدا و رستم دستانم آرزوست!

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا!