این پسوردهای لعنتی

حدود 1ماه پیش، موظف به تهیه گزارشی شدم در قالب یک فایل Excel .
تقریبا هر شب، در منزل حدود 3-4 ساعت از 10 تا 2 یا 3 بامداد برای تکمیل فایل تلاش کردم. حتی در دهه اول محرم و در بعدازظهر عاشورا.
در نهایت فایل آماده شد و با توجه به محرمانه بودنش، پسورد بر روی آن گذاشتم و ارسال کردم به مقصد مورد نظر و به خیال خودم راحت شدم.
.... ولی زهی خیال باطل!
سه شنبه گذشته گیرنده محترم تم...اس گرفتند که فایل باز نمی شود و پسوردی که اعلام کرده ام اشتباه است.
آه از نهادم برخاست، هرچه حالتهای مختلف را امتحان کردم، نشد که نشد. انگلیسی زدم، فارسی زدم...،با فاصله، بی فاصله... نشد که نشد!
لاجرم دوباره نشستم و از روی آخرین نسخه بدون پسورد، تکمیل کار را شروع کردم. دو شب تا سحر بیدار بودم و امروز هم یک نفس تا همین الان در خانه کار کردم.
بالاخره چند لحظه پیش تمام شد؛ ارسال کردم و خلاص.
خیلی تجربه بدی بود؛ حس ناامیدی و افسردگی داشتم رسما.
مسلمان نشنود؛ کافر نبیند!
/ 5 نظر / 46 بازدید
مهتا

کپس لاک رو هم امتحان کردید؟ تجربه ی تلخیه.از شما بعید بود همچین اشتباهی:)

آیینه

فکر می کنم یه هکر حرفه ای پیدا می کردید راحت تر بود...

مهتا

میدونید روش کار اون نرم افزار چیه؟ تعداد ارقام پسوردی که گذاشتید رو میپرسه.بعد شروع میکنه با یه فرمولی تمام پسوردهای ممکن به اون تعداد رقم رو(به روش احتمال و جایگشت و اینا...).. یکی یکی رو فایلتون تست میکنه تا بلاخره یکیش بازش کنه.بسیار بسیار وقت گیر و دراکثر موارد هم ناموفقه.

میس کاف

سلام. برای من پیش اومده سر شب پسورد ایمیل عوض کردم بس که ذهنم مشغول بوده آخر شب دیگه پسورد یادم نبوده! سوال امنیتی رو هم حتی یادم نبود و از خیرش بعد 2-3 سال آنلاین بودن گذشتم! بنابراین تا حدی، بد جور درک میکنم...

asal

ﭼﻪ ﻋﺬﺍﺏ ﺑﺰﺭﮔﯽ ﺧﺪﺍ ﻧﺼﯿﺐ ﻧﮑﻨﻪ