عينک آرزو

شما يكي از دانشمندان جوان كشور در زمينه هوا- فضا هستيد و به تازگي قصد ازدواج پيدا كرده‌ايد. بديهي است كه همه كارهاي شما سكرت است و نمي‌توانيد و نبايد با اطرافيانتان هيچ صحبتي در اين‌باره بكنيد. هنگام خواستگاري هم به دروغ گفته ايد كه در سايپا كارمي‌كنيد و خانواده همسرتان يكي از اقوام درجه يكشان را براي تحقيق به سايپا فرستاده‌اند.

شما از موضوع تحقيق خبردار مي شويد و به ياد مي‌آوريد كه فاميل موردنظر گارد پرواز است ولي خانواده‌اش خبر ندارند. بنابراين با او وارد معامله مي شويد و همه چيز به خير مي‌گذرد. فاميل همسر آينده‌تان به همه مي گويد كه شما از مديران سايپا هستيد و مسوول خط AIR INJECTION (بادزدن لاستيكها) هستيد.

همه چيز به خوبي در جريان است و تنها مساله نگران كننده تلفنهاي مشكوك شما است. تلفن شما يكسره زنگ مي‌زند و در مورد پروژه ساخت ماهواره "آرزو" با شما مشورت مي‌كنند. پدرخانمتان بارها تلويحا مي‌گويد كه از بچه مزلفهاي موبايل بدست هيچ خوشش نمي‌ايد و شما با قيافه‌اي شبيه اسب لوك خوش شانس حرفش را تاييد مي‌كنيد.

همسرتان يكي دوبار كه همراه شماست، از ميان مكالمات شما كلمه "آرزو" را مي‌شنود. همه چيز خراب مي‌شود و خودتان را در پايان بازي مي‌بينيد. بر سر 2راهي قرار مي‌گيريد كه موضوع را بگوييد يا نگوييد؟!!‌ از يكطرف پاشيدن زندگي آينده‌تان و از طرف ديگر فاش كردن اسرار مملكت. بالاخره تصميم مي‌گيريد همه چيز را بگوييد. به همسرتان مي‌گوييد كه از دانشمندان هسته‌اي و هوافضايي و سلولهاي بنياديني و نانوتكنولوژي‌اي ايران هستيد و فعلا روي پروژه ساخت ماهواره آرزو كار مي‌كنيد. همسرتان خيلي خوشحال مي‌شود ولي شما به دروغ به او مي‌گوييد كه نبايد در اين زمينه حرفي بزنيد چرا كه درون دندان عقلتان كپسول سيانور كار گذاشته اند و اگر موضوع افشا شود  كپسول خود به خود مي‌تركد.

زندگي مشتركتان آغاز شده و همه چيز به شيريني جلو مي‌رود. شما به راحتي راجع به "آرزو" در حضور همسرتان با همكاران مكالمه مي‌كنيد. همسرتان فقط ناراحت است كه چرا نبايد شغل واقعي شما را به ديگران بگويد كه اين ناراحتي نيز با اشاره گاه گاه شما به دندان عقلتان برطرف مي‌شود.

يكي از فاميلهاي همسرتان عكاس است و براي اينكه شما را سورپريز كند، تصميم مي‌گيرد عكسهاي مراسم معارفه مهرداد بذرپاش به عنوان مديرعامل سايپا كه شما هم قاعدتا بايد در آن باشيد را به خانواده همسرتان بدهد تا آنها هم عكس را قاب كرده و به خودتان بدهند.

مراسم معارفه بذرپاش

طبيعي است كه شما در هيچكدام از عكسها نيستيد و همين موضوع شك همه را بر‌ مي‌انگيزد. عموي همسرتان كه گارد پرواز بود به كمكتان مي‌ايد و مي‌گويد كه در مراسم معارفه بوده و شما را ديده است و براي ديگران توضيح مي‌دهد كه شما مشغول جمع‌آوري نامه هايي بوده ايد كه پرسنل به آقاي وزير صنايع و مديرعامل جديد نوشته بودند و براي همين در ميان عكسها نيستيد.

فعلا به خير مي‌گذرد. قرار است مراسم پرتاب كاوشگرI برگزار شود و بديهي است كه شما هم در مراسم باشيد. با ديدن آقاي رييس جمهور از خود بي ‌خود مي شويد. رييس جمهور شما را در آغوش مي‌گيرد و شما از ايشان طلب يادگاري مي‌كنيد. ايشان عينك ويژه فضايي خود را به شما مي‌دهند. شما در پوست نمي‌گنجيد و براي فخر فروشي عينك را تا پايان مراسم به چشم مي‌گذاريد. ماهواره "آرزو"  هم رونمايي مي‌شود ولي به اصرار معاونت امور بانوان كه شان دختران را بسيار بالاتر از آن مي‌دانند كه نامشان بر روي ماهواره نصب شود، "اميد" نام مي‌گيرد.

1_8611150330_L600.jpg

عموي همسرتان در يك ماموريت پروازي متوجه ارتباط مشكوك 2تن از مهماندران با يكديگر مي‌شود و در يك حركت سرزده آنها را حين ارتكاب عمل شنيع هديه دادن دستگير مي‌كند. مهماندار مرد اسپري خوشبوكننده به مهماندار خانم هديه مي‌داده است و مهماندار خانم هم كلاهش را به يادگار به طرف مقابل مي‌داده است. عموي هسمرتان هردو را دستگير و هدايا را ضميمه پرونده مي كند. مشخص است كه او شب، پرونده و ضمائمش را به منزل مي‌اورد تا فردا با استناد به آن رييس سازمان هواپيمايي كشوري را عزل و راه استيضاح وزير راه و ترابري را هموار نمايد.

زن عموي همسرتان به عادت هميشه وسايل كار شوهرش را چك مي‌كند و متوجه كلاه با بوي شديد عطر زنانه مي‌شود. قهر مي كند و ضمن رفتن به منزل پدرش، ماجرا را براي همسر شما هم توضيح مي‌دهد و اضافه مي‌كند كه احتمالا شما هم كاسه‌اي زير نيم كاسه‌تان است كه اينقدر با شوهر وي روابط گرمي داريد.

خوره به جان همسرتان مي‌افتد و براي رهايي از آن به سيما پناه مي‌برد. تلويزيون برنامه پرتاب كاوشگر و رونمايي از ماهواره "اميد" را پخش مي‌كند و همسرتان شما را با عينك رييس جمهور نمي شناسد. نام اميد هم حسابي عصبيش مي‌كند. شما بي‌خبراز همه جا و با يك جعبه شيريني به منزل مي‌رويد. همسرتان به همراه والدين منتظر شما هستند و شما رسما بازجويي مي‌شويد. قبل از اينكه حرفي بزنيد همسرتان از داخل كيفتان عينك را پيدا مي‌كند و گريه كنان به همه نشان مي‌دهد. پدر خانمتان حسابي وارسي‌تان مي‌كند و متوجه مي‌شود كه شما اصلا دندان عقل نداريد.

.............................

شما براي رييس كلانتري توضيح مي‌دهيد كه يك داشنمند هسته‌اي، هوافضايي، سلولهاي بنياديني و نانوتكنولوژي‌اي هستيد.رييس مي‌خندد و مي‌گويد كه همه هنگام دستگيري چنين ادعاهايي دارند. انتخابات مجلس در پيش است و كسي به ياد شما نيست. عجالتا مطمئن مي‌شويد كه تا پايان اسفند در زندان هستيد.

/ 30 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سینرژی

سلام فرا رسیدن سال نو را به شما و خانواده محترم تبریک می‌گویم و برایتان آرزوی بهترین‌ها را دارم. موفق و پیروز باشید.

آیینه

فرمت جدید و سال نو مبارک[لبخند]

نغمه

سلام. سال نو مبارك _چشمها را که باز کردم فهمیدم راستی راستی راهی شدم! راهی نور این بار این من بودم که پای در وادی انوار می گذاشتم. باور کردنی نبود، اما دیگر فکه را از نزدیک می دیدم! قتلگاه شهید آوینی را ..._ به روز هستيم.

دریا

خونه نو مبارک...[لبخند]

راه میانبر

احسنت بر این همه خلاقیت. سال نو هم دوباره مبارک. کجایی؟ کلانتری؟

حجازی

سلام چرا به روز نمی شوید

آیینه

نکنه واقعا دستگیر شدین که به روز نمی کنین؟[چشمک]

آیینه

به روز کنید دیگه .کجایید شما؟

حجازی

یواش یواش دارم عصبی می شم اخوی

ز

سلام عالی بود منتها به علت تنگی وقت کامل نخوندم انشا الله سر فرصت کامل میخونم موفق باشید راستی بروزم و منتظر یا علی