آدمهایی شبیه شهرک سینمایی

برخی آدمها درست شبیه شهرکهای سینمایی هستند. لابد می پرسید منظورم چیست و مگر می شود انسانی شبیه شهرک سینمایی باشد؟ عرض می کنم:
نمی دانم تا به حال از یک شهرک سینمایی بازدید کرده اید یا خیر؟! من اولین بار وقتی 9 ساله بودم (سوم دبستان) شهرک سینمایی غزالی (جاده مخصوص کرج) را دیدم.
آن موقع یکی دو سال از پخش "هزاردستان" مرحوم علی حاتمی می گذشت و بازدید از این شهرک برایم بسیار هیجان انگیز بود.
ولی افسوس که لحظاتی پس از آغاز این بازدید، همه عظمت و شکوهی که برای شهرک در ذهن داشتم فروریخت.
لابد دلیلش را حدس زده اید: بله! دکورهای شهرک پشت ندارد، عمق ندارد. یعنی مثلا من با هیجان درب یک خانه قدیمی را باز می کردم و می دیدم که ای وای! پشت در هیچ نیست! یک فضای خالی.
خلاصه که همه ساختمانها و بناها چنین بود! یک سردر و یک در و مقداری دیوار و دیگر هیچ!
...
برخی آدمها بسیار شبیه این گونه دکورها هستند.ظاهر فریبنده ای دارند، خوب حرف می زنند، در برخوردهای اولیه گمان می کنی حتما دانش و بینش عمیقی دارند ولی نزدیکتر که می شوی درست شبیه همان دکورها: می بینی که هیچ خبری نیست! نه دانشی، نه معرفتی، نه عمقی...
فقط بلغور کردن طوطی وار حرفهای دیگران بوده است با چاشنی خوش صحبتی و به کار بردن الفاظ فریبنده. چیزی شبیه همان سردر و در و دیوار زیبای دکورهای شهرک سینمایی.
نشست و برخاست و تعامل با این آدمها برایم ملال آور است. بسیار ملال آور!
امیدوارم گرفتار این شهرکهای سینمایی نشوید!

/ 5 نظر / 68 بازدید
آیینه

جمله اول نیاز به اصلاح داره:"خیلی از ادمها...."

میتینگ انلاین

سلام الحق که به نکته ی مهمی اشاره کردید. این آدم ها گرچه در ساعات اول جذاب به نظر می رسند، اما از آنجا که طبیعت قانون خودش را دارد، به خاطر زیادی شور بودنشان، دل را می زنند و شخصیت واقعی شان نمودار می شود.

شاعر شنیدنی ست

از میتینگ آنلاین ب اینجا رسیدم/ همان قصه طبل توخالی که انصافا خیلی زیبا تشبیه کردید به شهرک سینمایی

راضیه

هعععیییی روزگار