بی واسطه با چیزجان!

]چیز جان[ سلام!

خیلی با خودم کلنجار رفتم که این نامه سرگشاده را برایت بنویسم یا نه؟! تقریبا مطمئنم – یعنی بیشتر امیدوارم- که هیچ وقت اینجا نیایی و این متن را نخوانی. بعید هم می دانم که سر از اینجاها در بیاوری، چون تو در زمینه هایی فعالی که یا به دنیا مربوط باشد، یا به آخرت و الحمدلله این وبلاگ را ظاهرا با هیچ یک از این دو کار نیست.

]چیز جان[!

تمام سعی ام را می کنم جوری بنویسم که هیچ کس نشناسدت. خودت هم سعی کن اگر دست بر قضا این نامه را خواندی، اصلا به روی خودت نیاوری و انگار نه انگار که فهمیده ای با تو بوده ام.

]چیز جان[ !

راستش به قول شمرونی ها خیلی خودم را روی هم کردم تا وقتی خودت را قاطی مذهبی ها جمع می زنی و راه به راه می گویی: "ما مذهبی ها"، چیزی بهت نگویم. خدا را شکر موفق هم بودم و از دهان به دهان گذاشتنت جدا اجتناب کردم. ولی دیگر اینجا نتوانستم  خودم را کنترل کنم.

اصلا نقل تو نیست ها!، مدتی است که عجیب به این کلمه "مذهبی" حساس شده ام، کم کم دارد این کلمه در ذهنم مترادف می شود با "ریاکار"، "منافق"، "قشری"، "خرافاتی" و با عرض معذرت گاهی در مورد امثال تو : "پدرسوخته"

کتاب های استاد مطهری را که می خوانم، نوشته های دکتر شریعتی را که می بینم، هرجا صحبت از "اخباری" و "عوام" و "دورو" و "قشری" می شود یاد تو می افتم.

جرقه این نوشته وقتی زده شد، که دیدم برای مراسم مولودی "حضرت اباالفضل(ع)" -که امسال مردانه را هم به زنانه اش افزوده ای- کارت چاپ کرده ای و این به نظرم دیگر مافوق ریاکاری بود. به حضرت عباس (ع) اعتقاد شدیدی دارم و بارها کراماتش را لمس کرده ام، دیده ام و شنیده ام. مبادا که با ذهن معیوبت فکر کنی قصد جسارت به حضرتش را دارم ها! نه! مشکل من با امثال تو است. شماها که به اشتباه حضرت عباس را مفری برای گریز از انجام واجبات و ترک محرمات کرده اید.

و حالا اصلا این مولودی چه سری دارد؟!

برای خواننده ای که تو را نمی شناسد و برای خودت که سرت را زیر برف کرده ای می گویم که این مولودی، مراسمی است که تو، خانه و زندگی و قبل منقلی که جدید خریده ای را به رخ سایرین بکشی! نسوان فامیلت هم که در حرمسرای مبارک خاندان حبس اند، "ختم اندام" داشته باشند و از لباس ها و آرایش ها و زیورآلات جدید رونمایی کنند. روایت معتبری هست که در این مجالس، نسوان حرمسرای خاندانت، چنان اند که از هر میلیون  دختر نجیبی که تو با خط کش احمقانه ات، بی حجاب و لختی و قرتی نامیده ای، یکی آنجور نیست. اگر بیشتر نمی گویم دلیلش ندانستن نیست، دلیلش این است که می خواهم در مورد چیزهایی که دیده ام بنویسم که فرمود فاصله حق و باطل، فاصله گوش است تا چشم!

]چیز جان[ !

می دانم که حسابی هم ریخت و پاش می کنی و برای نشان دادن بزرگیت و بیشتر برای پنهان کردن فرومایگی ات، اطعمه و اشربه فراوان بذل می کنی. مراسم مردانه را هم می توانم حدس بزنم چه جوری است، یک آخوند که بویی از روحانیت نبرده و بیشتر جسمانی است تا روحانی، دعوت می کنی و حسابی سفارش اش می کنی که مجلست را گرم کند. این جور آدم ها هم چون نه بر معقولی تسلط دارند و نه منقولی از بر دارند، هیزم منبرشان، مطالبی شهوانی است که از نقلش به سبب حیای قلم، معذورم.  ... !

]چیز جان[

متاسفانه پشت این ظاهر متشرع ات، کلکسیونی از حرام خواری و ریاکاری و پدرسوختگی است، که بهتر است خیلی تشریحش نکنم. وضعیت کاسبی ات، قسم های دروغت، گرانفروشی ات، انبار احتکارت، واردات اجناس چینی بی کیفیتت، از همه بدتر، این که فرت و فرت رشوه می دهی و همه را آلوده می کنی و .... بگذریم. حالم از این کثافت زیر پوستت بهم می خورد.

]چیز جان[

مخلص کلام این که خواستم گوشزد کنم که هر کس را توانسته باشی خر کنی، مرا نتوانسته ای. من تو را مذهبی که هیچ، حتی لامذهب هم نمی دانم. در لامذهبی هم سطحی از آزادگی است که تو فاقد آنی. مطابق معیارهای من، "آلک" و "آزاد" –دوستان ارمنی ام- به مراتب و بسیار عمیق تر از تو مذهبی هستند. با خط کش من، بر و بچه های فیتیله (برنامه کودک شبکه دو) که برای شاد کردن دل چند بچه یتیم اردبیلی، تا سرعین رفتند به مراتب از تو مذهبی تر اند. با شاخص های من، خانم همکارم که حجاب درست و درمانی ندارد، دوست پسر دارد و آرایش غلیظ می کند،  ولی عمیقا به خدا اعتقاد دارد و دروغ نمی گوید از تو مذهبی تر است.

]چیز جان[

این راه به راه مکه رفتنت، این سال به سال کربلا و عید به عید سوریه رفتنت، حالم را بهم می زند. در نظرم شده ای خر عیسی. (خر عیسی گرش به مکه برند/چون بیاید هنوز خر باشد). همسر محترم ات، پریروز می گفت که امسال قصد دارید 7میلیون پول (همان خون خلق الله که توی شیشه کرده ای) بدهید و با یک تور ویژه، به زیارت 14معصوم بروید! چیز جان! خدمت خانم از تو ریاکارترت عرض کردم که لااقل بگو 12 معصوم! یکیشان که ظاهر نیست و مزار یکی اشان هم نامعلوم است و چه خوب که دست احمق هایی مثل تو نرسد به مزار مقدسش!

]چیز جان[

دیگر بس است! نمی خواهم ادامه بدهم! نوشتم که اگر ساکتم فکر نکنی حرفی برای گفتن نیست. لایق شنیدنت نمی دانم!

 

بعد التحریر:

1- این تعطیلات بدون پیش بینی که ناشی از بی عرضگی دولت خدمتگزار در تامین انرژی است، بدجوری اوضاع مملکت را نابسامان می کند. بد نیست دوستان در کنار صرف وقت برای مدیریت جهان و رتق و فتق امور مربوط به حبیب و معین، چند ساعتی هم صرف اداره کشور کنند.

2- اگر از مطالب این پست سر در نیاوردید، اصلا خودتان را ناراحت نکنید. اشکال از فرستنده است.

3- حالا مجسم کنید که من مجبور به شرکت در مراسم گاه و بیگاه این چیزجان باشم!  درک می کنید که....

 

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا!

 

/ 14 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آیینه

خوشبختانه همه کسانی که باهاشون رفت و امد دارم مثل خودمن..من تو صرف وقت و عمرم با کسانی که دوستشون ندارم تعارف نمی کنم حتی اگه فامیل نزدیک باشن ...بگذریم که خیلی ها از این صریح بودن رفتاری من دلخورن

انسان

http://www.seratnews.ir/fa/pages/?cid=7487 را ببينيد لطفا

از سرزمینهای دور

چند تکته در پاسخ به کسی که لینک زیر رو گذاشته و خودشو انسان نامیده!!..: 1- چرا همه سایتها دروغگو هستن، بجز اونا که موافق شما می نویسن؟ حالا دیگه شیعه آنلاین هم دروغگو و خائن شد و سایتهای درپیتی طرفدار شما راستگو؟ 2- احتمالا این یارو تهیه کننده فقط به شماها تکذیبیه داده، نه؟ چرا هیچکس دیگه ندیده تکذیبیه اش رو؟ 3- این سه نقطه ها توی متن شما که مثلا عین نوشته ها رو آوردین چیه؟ اون جمله معروف "مرده شور هیکلت رو ببره" کجاشه پس؟ چرا جرات نداشتین عین متن رو بزنین؟ 4- این مردک مگه بار اولشه که آدم بگه بقیه تحریف کردن؟ خودم یکی دو ماه پیش یکی از سخنرانی هاش (بخونین لجن پراکنی هاش) رو گوش می کردم که در حضور کلی خانوم محجبه یه داستانی تعریف کرد که از نوشتنش شرم دارم!! 5- خاک بر سر فرهنگ مملکتی که یه عوضی مثل ازغ... را کردن عضو شورای عالی انقلاب فرهنگیش!! 6- اگه واقعا انسانی و مسلمون، دین و ایمان خودتو به احمقهای کثیفی مثل این یارو پیوند نزن! خدا عاقبت همه رو ختم به خیر کنه ان شاء اله.

دختر مهتاب

سلام مرسی که منو متوجه اشتباهم کردین... لطف کردین تشریف آوردین... حتما اشتباه از چشمای من بوده.... خوشحال می شم بازم تشریف بیارین بازم غلطگیری کنید و منو با نظراتتون راهنمایی کنید

دختر مهتاب

الان متنتون رو خوندم تا این جاش موافقم که یه همچین آدمی مذهبی محسوب نمی شه و انگلیه که به اسم مذهب خیلی کارا می کنه...البته من ایشون رو نمی شناسم و فقط از روی توضیحات شما بر حرفهاتون مهر هم عقیدگی می زنم اما از اونجایی که درمورد همکارتون گفتین واقعا مخالفتونم... از کوزه همان برون تراود که دراوست...نمی شه آدم واقعا به خدا معتقد باشه و خلاف گفته هاش عمل کنه... اینو مطمئن باشین...

ادموند

بسی لذت برده و مشعوف شدیم. اگر نبود این پست های گاه گاه شما، ممکن نبود خنده های قاه قاه ما.. (من باب رعایت جناس ناقص افزایشی)

ادموند

اگر واژگان اجنبی Tired_poet ، مراوده ای رو به ذهن شما تداعی نمیکنن، دیگه باید بنده رو عفو کنید.

انسان

آقای از سرزمین های دور اولا دین و ایمان ما به این افراد کثیف و سایر افراد تمیز پیوند نخورده و نخواهد خورد. ثانیا شما هم اگر انسانید و مسلمان خیلی راحت از الفاظ خیلی تمیز در مورد انسان های کثیف استفاده نکنید. راستی هنوز هم خیلی زود عصبانی می شید و از کوره در می رید.

ادموند

دوست ها چه بسیارند روز های معمولی روز امتحان یک دوست.. بیشتر نمی ماند رو به انقراض آنقدر.. رفته نسل آدم که.. از میان ما تا صبح.. یک نفر نمی ماند .. .. پی نوشت: 1.این یک گله نبود (هر چند سیمای گله داشت) و تنها دلالت بر این داره که دوست داشتم لمحه ای در ارای شما جلوس نموده تا پاره غزلی قرائت کنیم 2.صادقانه عرض کردم که جز این دو واژه ، مهره ای بر بازویم بسته نیست.

جواد

متاسفم برای تو برای دوستات برای کسایی که به راحتی هر جی میخوان میگن و بعد میگن حیا و شرم قلم کسایی که هر کاری که کردند تو لفافه مونده و حالا دیگران رو به لامذهبی و ریا کاری متهم میکنند کسایی که معلوم نیست خودشون جه کاره بودند و هستند بعد ایراد بقیه رو میگن توجهتونو به این حدیث مولا جلب میکنم احمق است کسی که پرداختن به عیب دیگران اورا از پرداختن به عیوب خودش باز میدارد. سلام بر تو یا صاحب الزمان در هنگام رکوع و سودت