مرا در گناه خود شریک نسازید لطفا!

فرض اول:

فرض می کنیم احمدی نژاد رییس جمهور خوبی نیست. حتی می توانیم فرض کنیم رییس جمهور بدی است. او کشور را 10، 20و به گفته بعضی حتی 100 سال عقب برده است. از اقتصاد، مدیریت، دیپلماسی، سیاست و حتی از شهرنشینی هیچ نمی داند. فرض کنیم که وی نه تنها لایق ریاست جمهوری و شهرداری نیست، بلکه حتی لایق مدیریت یک دبیرستان یا دبستان کوچک دولتی هم نیست. فرض کنیم که او باعث شده منزلت اجتماعی ایرانیان در نزد جهانیان تنزل شدید پیدا کند. وی در زمان جیک جیک مستانش – نفت 100 دلاری-  به فکر زمستان –نفت 40 و چند دلاری- نبود. فرض می کنیم که او یک پوپولیست تمام عیار است و همه حرکات و تصمیماتش – از جمله سفرهای استانی- بر مبنای عوام زدگی و توده گرایی است. فرض می کنیم او در حال نابودی تدریجی ایران و ایرانی است.

فرض می کنیم ....

 

فرض دوم:

فرض می کنیم فرج الله سلحشور کارگردان بدی است. او نزدیک 7 میلیارد تومان از بودجه بیت المال را برای ساخت سریال یوسف پیامبر هزینه کرده و در واقع هدر داده است. فرض می کنیم کارگردانی ضعیف او باعث شده دکور زیبای سریال هم به چشم نیاید. از همه بدتر این که فرض می کنیم روایتی که او از یوسف ارائه داده نه تنها منطبق بر قرآن و روایات معتبر نیست، بلکه حتی شبیه افسانه های قوم بنی اسراییل - اسراییلیات- است. فرض می کنیم فرج الله سلحشور احسن القصص قرآن را به یک رمانس سطح پایین تنزل داده است.فرض می کنیم او یعقوب پیامبر را شبیه یک انسان بی تدبیر به تصویر کشیده است. فرض می کنیم او سعی کرده با عبور از خط قرمزهای دست و پاگیر سیما، جاذبه های کاذب برای سریالش ایجاد کند. فرض می کنیم ...

 

من با فرض اول چندان موافق نیستم. لااقل در این حد موافق نیستم. با فرض دوم اما تا حدودی بیشتر موافقم. شاید حتی بیشتر از چیزی که بیان شده است موافق باشم!

شما هم ممکن است با فرض اول و دوم موافق باشید! یا با فرض اول مخالف و با فرض دوم مخالف باشید و هر ترکیب ممکن دیگری!

طبیعی است که هر کس مختار است نظری داشته باشد. اصلا شاید وجه ممیزه انسان با سایر موجودات خداوند همین اختیار و آزادی در اتخاذ نظریات مختلف باشد.

 ....

همه اینها به جای خود صحیح، اما چیزی را اصلا درک نمی کنم که لابد از نفهمی من است و به قول یکی از عزیزان از توسعه نیافتگی ذهنم! چگونه ممکن است فرضیات 1 و 2 موجب پدید آمدن smsها و جکهای سخیفی شود که روزگاری شنیدنش هم برای بعضی پدیدآورندگانش سخت بود.

دوستان خوب من! سروران ! گرامیان! بزرگواران! ... روی سخنم بیشتر با دوستان مذهبی است. لطفا برای من هم توضیح دهید که چگونه ممکن است فرض دوم – یعنی بطور خلاصه کار نابلدی سلحشور و بی تدبیری مدیران رسانه و سخیف بودن سریال یوسف -  منجر به ساخت sms هایی شود که حاوی مبتذل ترین اشارات جنسی آنهم در خصوص پیامبر خدا باشد؟!!!

چطور ممکن است بعضی از دوستان مصطفی زمانی و کتایون ریاحی را با یوسف و زلیخای واقعی خلط کنند؟!!! بماند که مجوز این سطح شوخیهای جنسی با زمانی و ریاحی هم محل سوال است.

عزیزان عزیزتر از جانم! برای ذهن کند و بیمار  من هم توضیح دهید که چگونه فرض اول ممکن است به ساخت smsهای کفرآمیزی در مورد خدا - دقت کنید خدا! نه امام خمینی، نه آقای خامنه ای، نه یکی از 14معصوم، بلکه خود خدا – منجر شود؟ اصلا برای من قابل درک نیست! خدا! شوخی آنچنانی در مورد خدا؟!!!

یکی برای من توضیح دهد که فرض اول چه ارتباطی با تمسخر عالم قیامت و خدا و رسولش دارد؟!!

....

دوستان خوبم! با چندتایتان که صحبت کردم، فهمیدم که از دید شما هدف وسیله را توجیه می کند! برای رای نیاوردن مجدد احمدی نژاد می شود با خدا – باز هم تاکید می کنم خود خدا- شوخی کرد! آنهم شوخیهای کفرآمیز!

فهمیدم که از دید شما شوخیهای جنسی برای کوبیدن مدیر رسانه ملی و کارگردان نابلد آن هیچ اشکالی ندارد!

.....

دوستان عزیز من! استدلالهایتان برای خودتان محترم! لطفا مرا در این گناه شریک نسازید!

اگرsms یا e-mail ای با موضوع شوخیهای جنسی با حضرت یوسف (ع) و یا خدای مهربان داشتید، برای من نفرستید! اگر هم بفرستید فرقی نمی کند! چند روز است که این sms  ها را به محض رویت delete می کنم!

 

من در گناه شما شریک نیستم! همین!

 

بعد التحریر:

1- نظرات دوستان در این خصوص شنیدنی خواهد بود! چشم بسته می گویم که بیشتر کامنت ها حول بی کفایتی احمدی نژاد و مسخره بودن سریال یوسف است! لطفا اگر می دانید بگویید که چه ارتباطی بین بی کفایتی احمدی نژاد و بی ارزش بودن سریال سیما با آن sms ها و  e-mailها است.

 

2- خیلی بی اخلاق شده ایم! آن از وضعیت فوتبالمان با نامه های عجیب و غریب مایلی کهن و ...! اینهم از وضعیت sms هایمان! کاش هنوز اعتقاد داشتیم که هرکس حرفهای بد بزند سنگ می شود! هر چند که ما دیگر سنگ شده ایم! قلبمان سنگ است!

 

3- خدا هدایت کند نامدیرانی را که مسبب این بی اخلاقیها هستند. برادر من! شما را چه به سریال سازی! آنهم در مورد یک پیامبر معصوم!

 

4- سوره همزه را بخوانید! ویل لکل همزه لمزه !

/ 32 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مریم

استثنا موافقم. هرچند معمولن مخالفم باهات ولی با مسخره کردن هم مخالفم. به علاوه احمدی نژاد مسخره کردن نداره. خیلی جدی باید مورد محاکمه باشه. و اینو کاملا جدی می گم بدون شوخی. در هر صورت و در هر شرایطی هیچ کس شایسته مسخره کردن نیست حتی احمدی نژاد. در مورد فرض دوم چیزی نمی دونم چون ندیدم سریالو. در مورد فرض اول: خوشم می اد این جمله "فرض کنیم" رو اولش گذاشتی. خیلی بامزه بود. لزومی به فرض کردن نیست برادر. ایشون هم عوام فریب هستن هم دروغ می گن مثل اب خوردن هم واقعا هیچی از مملکت داری سرشون نمی شه و هم اینکه کلا من شک دارم برای دین خدا هم ارزشی قائل باشن.

حجازی

سلام اگر وقت کردید قصه ام را بخوانید (در وبلاگم)

شخصي نويس

سلام رفيق اميرعلي بعد از مدتها اميدوارم كردي... فعلا حال نوشتن نيست... ياعلي-ملتمس دعا

زهراسادات

موافقم با این انتقاد. خوشبختانه از فضای اس ام اس بازی خارج شدم و زیاد برام اس ام اسهای اینچنینی نمیاد. متاسفم که اعتقاد ما به خدا چنان سسته که با هر بادی میلرزه!

ناصر

داداش یه حالی هم به وبلاگ ما بدین اگه لینکمون نکردین خوشحال می شیم لینک بشیم ...

سینرژی

سلام حهت اطمینان، متن را با نسخه "رینهولد نیکلسون" تطبیق دادم و ابیات 2046 تا 2048 از دفتر اول مثنوی معنوی را دقیقا مطابق آن نسخه نوشتم. ممکن است بیتی که شما در خاطر دارید، از تصحیح دیگر مثنوی باشد.

حضور

علیرضا نوری زاده جاسوس موسادبا عنوان نویسنده و روزنامه نگار ایرانی مقیم لندن ،دریک برنامه تلویزیونی از مردم ایران خواست تا در انتخابات ریاست جمهوری ایران به محمود احمدی نژاد رای ندهند. به گزارش ایرنا،نوری زاده در برنامه اختصاصی خود موسوم به "پنجره ای رو به خانه پدری" که از تلویزیون کردی "روژه لات" پخش می شد،افزود: احمدی نژاد رژیم(نظام) را قوی کرد و همانند گذشته جمهوری اسلامی به غرب باج نمی دهد . اکنون حاکمیت یکپارچه شده و غرب نمی تواند از اختلافات اصولگرایان و اصلاح طلبان به نفع خود بهره برداری کند. نوری زاده در این برنامه که جمعه شب پخش شد،ادامه افزود: دولت آمریکا با هر نگرشی مجبور به سازش با احمدی نژاد است و اگر اکبر هاشمی رفسنجانی در انتخابات گذشته پیروز می شد،با غرب سازش می کرد. واقعا که حق با شماست ... وقتی میگید اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا ...!!

یاسی

سلام خیلی خوب نوشتید .ای ول به این همه صلابت

زی

و من در اینجا برام سوال شد حضرت یوسف معصوم بودن؟؟ مگه 14 تا معصوم بیشتر داریم؟ معصوم یعنی خطا هم سر نزده ازشون. و توی قرآن داریم و توی فیلم هم نشون داد حضرت یوسف توی زندان یه اشتباهی می کنن از بنده کمک می خوان.