خداحافظ ای نوبهار همیشه

سلام ای غروب غریبانه ی دل.........سلام ای طلوع سحرگاه رفتن
سلام ای غم لحظه های جدایی.....خداحافظ ای شعر شبهای روشن
خداحافظ ای قصه ی عاشقانه........خداحافظ ای آبی روشن دل
خداحافظ ای عطر شعر شبانه........خداحافظ ای همنشین همیشه
خداحافظ ای داغ بر دل نشسته......تو تنها نمی مانی ای مانده بی من
تو را می سپارم به دل های خسته..تو را می سپارم به دامان دریا
اگر شب نشینم اگر شب شکسته..تو را می سپارم به رویای فردا
به شب می سپارم تو را تا نسوزد....به دل می سپارم تو را تا نمیرد
خداحافظ ای بر غبار دل من ...........خداحافظ ای ای سایه سار همیشه
اگر سبز رفتی، اگر زرد ماندم..........خداحافظ ای نوبهار همیشه

 

 

 

 

 

 

 

غم سنگینی روی دلم احساس می‌کنم. چیزی سینه‌ام را می فشارد. هیچگاه چنین نبوده‌ام! این روزهای آخر برایم روزهای حسرت شده است. رمضانهایی که گذشت و بهتر بگویم: رمضانهایی که ما از آن گذشتیم!

نیایش امام سجاد(ع) در وداع ماه مبارک را می‌خوانم:
سلام بر تو اى یارى دهنده‏اى که ما را در مبارزه شیطان یارى داد، و اى رفیقى که راههاى احسان را هموار ساخت......
دلم می‌لرزد، لرزیدنی! شیطان که در این ماه به زندان بود، پس چطور من مدام در معرض وسوسه‌اش بودم؟!...جوابم را سالهاست که یافته ام....ابلیس به زندان بود، نفس اماره‌ام چه کم از ابلیس دارد؟!!!

سلام بر تو، چه بسیارند آزاد شدگان خدا در دوران تو......
خدا مرا از زندان گناه آزاد کرد. اما من درست مثل خلافکارهای حرفه‌ای در ایام مرخصی هم خلاف کردم. وای بر من!!!

سلام بر تو، و بر شب قدرى که از هزار ماه بهتر است.
....یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو!!!‌عجب شب قدری داشتم. جوشن کبیر می‌خواندم و در هر فرازش به چیزی مشغول بودم از چیزهای دنیا! مشغول بودم به مزخرفات مشایی، مشغول بودم به مدرک کردان، مشغول بودم به جاسبی، مشغول بودم به همه چیز، مشغول بودم به همه‌کس، جز خدا !!! وای بر من خدا!

خدایا، ما اهل این ماهیم که ما را به آن تشرف بخشیدى، و ما را براى حق‏شناسى آن توفیق دادى. در آن زمان که بدبختان قیمت وقتش را نشناختند.
خدایا!‌ می‌بینی؟!!‌ امام (ع) من را می‌گویدها! ...من بدبخت که قیمت این ماه را ندانستم. من که اوقات این ماه را بی هیچ قیمتی فروختم. فروختم به روز حسرت، به بزنگاه، به داداشی.....وای بر من!

خدایا، هر معصیت صغیره یا کبیره‏اى که در این ماه پیرامون آن گشته‏ایم، یا گناهى که به آن آلوده شده‏ایم، یا خطائى که مرتکب گشته‏ایم: از روى عمد یا فراموشى، به ستم کردن بر خود یا به هتک حرمت دیگرى، پس بر محمد و آلش رحمت فرست، و ما را از آن در پرده ستارى خود بپوشان، و به عفوت از ما در گذر، و ما را در آن ماه نصب العین شماتت کنندگان مساز. و زبان طعنه زنندگان را بر ما مگشاى!
به اینجا که می‌رسم دیگر حرفی برای گفتن ندارم. گناهانی بیشتر از روی عمد!!! هم ستم به خود و هم هتک حرمت دیگران! فغان از غیبت! داد از تهمت! فریاد از دروغ(به مزاح و به جد )......امام (ع) که اینجور گفته باشد،‌ما باید خون گریه کنیم، باید بمیریم اصلا!

عذر ما را در تقصیر از پرداخت حق خود بپذیر، و آینده عمر ما را به ماه رمضان دیگر برسان.
خدایا!مرا به ماه رمضان سال بعد می‌رسانی؟!! اینقدر مرگ را نزدیک می‌بینم که نمی دانم به روز بعد که هیچ، به ساعت بعد یا حتی ثانیه‌ای بعد می‌رسم یا نه؟!! خدایا!....

و در پایان کلام امام سجاد (ع) که سرشار از امید است و مرا به آینده امیدوار می‌کند:

خدایا، بر محمد پیغمبر ما و آل او رحمت فرست، همچنانکه بر فرشتگان مقرب خود رحمت فرستادى. و بر او و آلش رحمت فرست، همچنانکه بر پیغمبران مرسلت رحمت فرستادى و بر او و آلش رحمت فرست، همچنانکه بر بندگان صالحت رحمت فرستادى، و بهتر از آن اى پروردگار جهانیان! چنان رحمتى که برکتش بما برسد، و نفعش بما عاید شود و به موجب آن دعایمان مستجاب گردد! زیرا که تو کریمترین کسى هستى که بر او توکل کنند و بخشنده‏ترین کسى هستى که از فضلش مسئلت نمایند. و تو بر هر چیز قدرت بى‏نهایت دارى.......

بعدالتحریر:

1- هیچ سالی اینجور نبودم. امسال رفتن ماه مبارک خیلی آزارم می دهد! فقط 2روز ونیم مانده از ماه خدا! ماه‌ترین ماه!
2- نشانه‌های خیلی بزرگی از حل‌شدن یک مشکل مزمن که سالهاست فکرم را (و روحم را و جسمم را) به خود مشغول کرده، در این روزهای پایانی نمایان گشته است! خدایا شکرت! الحمدلله!
3-این مستند دفاع‌مقدس هم از برکات ماه رمضان بود! بالاخره یکی پیدا شد که واقعیت همه‌چیز را نشان دهد. حداقل 30-40% واقعیت را که خودش غنیمت است. من هم راحت شدم! قبلش هرچه می‌گفتم همت و باکری و خرازی و متوسلیان و ...فرشته نبوده‌اند، هرچه می‌گفتم تیرغیب، تیر بچه‌های خودمان بوده،...هرچه می‌گفتم همه می‌گفتند: حرف بی مدرک نزن! حالا مدرک دارم! یا سند من لاسند له! ای مدرک بی مدرکها!

التماس دعا! شدیدا التماس دعا!
(از دوستانی که با search کلمات "مدرک کردان"، "مشایی"،"جاسبی"، "روزحسرت"، "بزنگاه" و "داداشی" به اینجا آمده‌اند، حلالیت می‌طلبم!)

/ 13 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
بارقه

سلام علیکم ای وای که داغ دل تازه می کنید. رمضان امسال من هم بی برکت تر از همیشه بود[گریه] رفتی ای فصل قشنگ و ... حافظا! بقیه اش را یادم رفته. یا علی مدد[گل]

محمد

امسال که براي من ماه رمضان خيلي زود گذشت. خدا کنه مقدورات خير براي امسالمون رقم زده باشيم.

حجازی

سلام مثل این که سر شما شلوغ تره ! عید شما مبارک

راه میانبر

خب همین ناراحت شدن هم خودش خیلی عالیه برادر. آن کس که نداند و بداند که بداند ... خوش به حالت که ناراحتی.

راه میانبر

آن کس که نداند و بداند که -نداند- نمیدونم چرا -بداند- نوشتم.

شخصي نويس

سلام رفيق نوري عيدت مبارك... خوش به حال شماها.... بماند... اين جشنها براي من آقا نمي شود... يازهرا-ملتمس دعا

حضور

عمری است که با باده و می واله و مستیم ما می زدگان با سر زلف عهد ببستیم هرگز نرود از سر ما خاطر دلدار زیرا که فقط آن بت عیار پرستیم ---------- هر کاری کنیم بنده ی اونیم اونم که مهربانتر از مادر ...! حس میکنم غمتون عیدی خداست به شما مثل شهید چمران مبارکه ! یا علی مدد ! التماس دعا به همان شدت شما !

رضا

سلام 1- در طول سال کم همدیگرو می بینیم نتیجه اش می شه صحبت درمورد تمام ناگفته های یک سال در چند شب!! مثل مشایی و... . یه فکری بکن. 2- امیدوارم گره از مشکلات ماهم مثل شما باز بشه. هم روحی هم مادی البته. 3- عید فطر مبارک. التماس دعا.

azadeh

سلام روز بخیر این شعر خداحافظ ای همنشین همیشه رو سرچ کردم از وبلاگ شما سردر اووردم نوشته ها تون هم خوندم با خوندن نوشته های شما گفتم منم چرا شیعه واقعی نیستم فقط از خوندن کتاب سیری در نهج البلاغه استاد مطهری لذت میبرم اما کی شیعه واقعی میشم وای به روزی که امام علی منو نگاه نکنه منو مهمون نکنه اون وقت دیگه ....میشکنم ... موفق باشی آزاده -م