حاشیه ای بر مستند "من روحانی هستم"

امروز یک ساعتی وقت گذاشتم و مستند "من روحانی هستم" را به دقت دیدم. سعی کردم یادداشت بردارم که بتوانم تحلیلش کنم:
1- مستند، به شکل واضحی با هدف کوبیدن روحانی و برملا کردن رازهایی از زندگی او ساخته شده است. سازندگانِ بدون شناسنامه این مستند، ...گمان کرده اند که پخش این مستند از محبوبیت حسن روحانی خواهد کاست.
2- به نظرم در مجموع، "من روحانی هستم" به محبوبیت روحانی کمک خواهد کرد و کاملا مصداق "عدو شود سبب خیر" است. می گویم چرا.
3- مستند، به حساب خودش، چند پشت پرده پنهان از حسن روحانی را افشا می کند:
الف- نقش او در ماجرای مک فارلین
ب - نقش او در پایان جنگ و گروه عقلای مجلس
پ- مخالفت او با نخست وزیری میرحسین موسوی و ماجرای 99 نفر
ت- عزل او از شورای نظارت بر صداوسیما با دستور امام به آقای هاشمی
ث- مسلح بودن حسن روحانی از ابتدای انقلاب
ج- تحصیل علوم جدید در کنار تحصیل حوزوی
....
4- سازندگان مستند دقت نکرده اند که جامعه ایرانی، متکشل از افراد با مشربهای فکری و نظری کاملا متفاوتی است. افشای هر یک از این پشت پرده ها، اگر چه گروهی را نارحت می کند، چند گروه دیگر را خوشحال می کند.
5- به عنوان مثال از منظر "اصلاح طلبی"، حسن روحانی یک امتیاز منفی "مخالفت با میرحسین" و چندین و چند امتیاز مثبت مانند "مخالفت با ادامه جنگ"، "تلاش در جهت ایجاد روابط حسنه با طرفهای اروپایی" و "نزدیکی به آقای هاشمی" و ... می گیرد.
6- در مجموع به نظرم برای هر گروه فکری، امتیازهای جدید مثبتی که برای روحانی ثبت می شود بیش از امتیازهای منفی است و جمع جبری امتیازها به طرز واضحی مثبت است.
7- احتمالا فقط رادیکالها و طرفداران احمدی نژاد، از این مستند لذت برده اند و خوراک حمله به روحانی را پیدا کرده اند.
8- افشای صحبت غیررسمی ظریف و البرادعی در حاشیه نشست سعدآباد نشان داد که رادیکالها همچنان و مانند 8 سال گذشته، به هیچ مصلحتی پایبند نیستند و حفظ نظام هم ارزش چندانی برای ایشان ندارد.
9- این مستند 57 دقیقه ای، "فصل اول" نامیده شده است، کاملا می شود حدس زد که فصلهای بعدی هم در راه است.
10- حدس می زنم فصل های بعدی بر زندگی خصوص آقای روحانی و احوال خانوادگی اش متمرکز شود. به هر حال زندگی خصوصی مقامات جذابیتهای خاص خودش را دارد، ضمن اینکه .... (بگذریم)
....
 
 
در مجموع مستند "من روحانی هستم" را یک کار ضعیف سفارشی دم دستی دیدم که اتفاقا نتیجه ای عکس برای سفارش دهندگانش به بار خواهد آورد.
/ 2 نظر / 91 بازدید
EHSAN

باز هم جای شکر باقی است که شما حداقل فیلم را دیده اید و بعد قضاوتتان را نوشتید(هرچند که جانب دارانه است). آقایان وزرا و معاونین که "ندیده"، تخطئه میکنند و اتهام میزنند و درخواست پیگرد قضایی میدهند.

آیینه

از اول امسال خیلی موضوعات سیاسی رادنبال نکرده ام...درباره این فیلم هم اولین بار اینجا خوندم و نظری ندارم...سیاست به معنای واقعی "بازی " است ان هم یا قوانین تهوع آور.