بیمار روانی

1- چند روز پیش پشت چراغ قرمز چهارراه پاسداران گیر کرده بودم. دو بار چراغ سبز شده بود و چهارراه مانند اوضاع سیاسی این روزهای کشور آنقدر در هم تنیده بود که چند متری بیشتر جابجا نشده بودم. گرمای هوا کلافه کننده بود و چراغ روشن درجه بنزین، کولر ممنوعمان کرده بود!
توی آن هرم گرما و حجم خفه کننده دود و ریزگرد و لابد تابش u.v و سایر امواج الکترومغناطیسی و یحتمل در انبوه جنهای ول داده شده توسط جریان انحرافی، یکهو و بی مقدمه یاد یک جریان خنده دار افتادم.
توی ذهنم شروع کردم به مرور ماجرا و نقطه اوج ماجرا که رسید، نتوانستم خنده ام را کنترل کنم و حالا نخند و کی بخند! مدتها بود که به این بلندی نخندیده بودم. گرما و باقی مشکلات همه فراموش شده بود و بی اغراق نمی توانستم خنده ام را کنترل کنم. به خودم که آمدم دیدم راننده و مسافرین تاکسی بغلی بدجوی عاقل اندر سفیه نگاه می کنند! خب حق داشتند.

2- دیروز عازم مراسم ختم ابوالشهید حاج محمد ذوالفقاری، پدر آقای مهندس حاج علی ذوالفقاری  (از همکاران خوب و رزمندگان قدیم) بودم که به صرافت افتادم ببینم چقدر پول همراه دارم. هیچ! یعنی دروغ نگفته باشم یک دویست تومانی پاره که صد تومان هم نمی ارزید. دنیا دور سرم چرخید که حالا باید بیفتم دنبال خودپرداز و باز همان مصیبت که یکجا شتاب قطع است و یکجا پول ندارد و هر جا یک مصیبت عظما. تازه اگر یکی از این خودپردازها کارت را نوش جان نکند و ...
القصه، به خدا توکل کردم و با اعتماد به نفس به خودپرداز بانک روبروی شرکت مراجعه کردم. در کمال ناباوری خلوت بود، شتاب هم وصل بود و پول هم موجود . به سرعت مبلغ درخواستی را انتخاب کردم. وقتی پول را برداشتم و رسید را تحویل گرفتم، ناخودآگاه و بدون اینکه چنین قصدی داشته باشم، از سر قدرشناسی بلند و رسا به دستگاه خودپرداز گفتم : مرسی! وقتی متوجه خبطی که کردم شدم که با نگاه خانمی که پشت سر من در انتظار بود مواجه شدم. نگاه به مراتب عاقل اندر سفیه تر از نگاه مسافران تاکسی بند قبل!

3- .....
4- ........

نگرانم! جدی جدی احساس می کنم مغزم دچار Fault شده و به قول مکانیکها 3 کار می کند.

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا!

/ 14 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آیه

اگر در تهران زندگي کردي و اينجوري نشدي آن وقت به سلامتت شک کن!

راه میانبر

خوب خدا رو شکر هنوز خیلی روحیه مدیریت دولتی، تخریبت نکرده و سالمی

مهتا

سلام کامنتتون فوق العاده مفید بود. ممنونم که نظر تونو گفتید.احساس می کنم جواب خوبی گرفتم. تشنه ی شنیدن حرفایی از این دستم.

زینب سادات

سلام طاعات تان قبول ان شالله برنامه ی ما برای ختم، در حد قرائت است و ان شاالله تدبر . قرار است هر کس به هر میزان که می تواند به سخنان مولا عمل کند. منکر این قضیه نیستم که فهم نهج البلاغه کار هر کسی نیست ولی کنار گذاشتنش به امید معجزه را هم درست نمی دانم. شخصا امیدی به وقوع معجزه در این زمینه ندارم. حداقل در شهر ما تا جایی که پرس و جو کردیم کلاسی برای تفسیر نهج البلاغه پیدا نشد. شما دعا کنید همین قرائت و همین بضاعت اندک ما از درک، به مدد خود مولا چشمان کورمان را اندکی به حقیقت روشن کند. التماس دعای جدی و فراوان دارم در این ماه عزیز یا علی

محمد

سخت نگیر قبلتر اصلا کار نمی کرد پیشرفت کردی. در ضمن مشکل جواز ما چی شد منتظرم.

حجازی

سلام براتون یه قصه گذاشتم. بخونید.

همحار

سلام گاهي بايد از خواندن شروع کرد تا به فهم رسيد به روزم

از سرزمینهای دور

اولا که برادر پس چرا نگفتی ما بیایم دنبالت با هم بریم؟ ثانیا، اخوی این قضیه جواز که محمد گفت چیه؟؟!! نکنه مطالب وبلاگ شرکت راسته و ما کلا تو این مدت در مورد شما اشتباه می کردیم؟؟! یاللعجب!! :))

بیقرار

دل و دین و عقل و هوشم همه را به آب دادی ز کدام باده ساقی ، به من خراب دادی ؟؟؟!!! التماس دعا.

کیمیا

آدمای قدردان وقدرشناس ازاشیاهم تشکرمی کننداشکالش کجاست؟خنده ات گرفت چون اینای اینجاهنوزاحساس وزبان ندارن می دونی که ساخته شدن وجواب میدن؟منم موقع یادگیری کامپیوترازش تشکرمیکردم بنظرم ابرازاحساس خشنودی ورضایت هنریه که من وتوداریم بایدازخودمان هم بخاطراین هنرتشکرکنیم وخنده مون میگیره چون شایع نیست اونم جایی که آدمابجای تشکرطلبکارن!عقل واحساست سالمه بروخوش باش