توپ، تانک، فشفشه، این توپ باید گل بشه!

خدا رحمت کند گل آقا را. مرحوم کیومرث صابری فومنی را می گویم. بزرگمردی که چند سال پیش رخت از میانمان بر بست و تنهایمان گذاشت.

آن اوایل من بدجوری نگران بودم که حالا که حضرت گل آقایی در میان ما نیست، اسباب خنده ملت چگونه فراهم می شود و نکند خدا نکرده قبل و منقل تفریحات سالم خلق الله بر باد رود؟!

گل آقا

ولی الحمد لله دولت خدمتگزار در کنار انجام خدمات عمرانی و سیاسی و فرهنگی و قس علی هذا، این مهم را نیز بر عهده گرفت و الحق و الانصاف و به عنوان یک ناظر بی طرف باید بگویم که  به نیکی از عهده آن بر آمد.

روزی شب نمی شود مگر اینکه خلق خدا از اقدامات مفرح یا سخنان شادی بخش اعضاء کابینه شادان شوند و گاه حتی دست بر پا کوبند و قاه قاه خنده سر دهند.

از این گونه است اقداماتی مانند  کلیات طرح اجرای هدفمندی یارانه ها، کاهش سود بانکی، گسترش روابط خارجی با کشور های زیر پونزی و  هم چنین فرمایشاتی مانند گذاشتن زنبیل در صف برقراری رابطه با ایران، اختراع انرژی هسته ای توسط دختر 14 ساله مشهدی، مشورت با کودک پنج ساله و شناخته شدن توسط کودکان زبان بسته ونزوئلایی و ....

اخیرا اما مقام محترم وزارت خارجه، جناب آقای منوچهر متکی، زینت بخش حلقه طنز پردازان دولتی گشته و گوی طنازی از امثال اسفندیار و (بلکه بالاتر از اسفندیار) ربودند. از آن دنیا خبر رسیده است که گل آقای مرحوم نیز  از شنیدن فرمایشات درفشان ایشان از خود بیخود شده و چند شبانه روز خنده اش بند نمی آمده جوری که بیم روده بر شدنش می رفته است. حسابی هم از حضرت باری تعالی تشکر کرده که ملت همیشه در صحنه را بدون طنز پرداز به حال خود رها نکرده است و چنین نمکین مردانی به ایشان موهبت داشته است.

منوچهر متکی، علی اکبر جوانفکر

 

و اما اصل خبر به نقل از خبرگزاری ایسنا :

منوچهر متکی، وزیر امور خارجه ایراندر نشست صمیمی و صریح با مدیران ارشد، سردبیران، دبیران و خبرنگاران سازمان خبرگزاریجمهوری اسلامی (ایرنا) در محل ساختمان مرکزی این نهاد رسانه ای کشور، گفت: آنچه اکنون در صحنه سیاست بین الملل شاهد هستیم، به عینه در نوزدهمین دوره جامجهانی فوتبال به منصه ظهور رسیده است. "
وزیر امور خارجه ایران تحلیل کرد که "دراین دوره از جام جهانی، قرابت معنی داری میان مسائل حوزه سیاست و دیپلماسی در جهانامروز با فوتبال مشاهده می شود".
متکی که اغلب در چهره اش لبخند و خوشرویینمایان است، توضیح داد که "کشورهای اصلی و نقش آفرین در تحریم جدید ایران مانندانگلیس، آمریکا و فرانسه در مراحل مقدماتی از رقابت های جام جهانی حذف می شوند وبرخی کشورهایی که به نوعی در تحریم نقش داشتند، نیز به مراحل بالاتر جام جهانی راهنیافتند.

در این نشست خبری "علی اکبر جوانفکر" مدیرعامل ایرنا نیز به نقش آفرینی برزیل درجام جهانی فوتبال اشاره کرد که این سخن او با ایفای نقش جدی تر و موثرتر برزیل درمسائل جهانی بویژه در مخالفت با قطعنامه ضد ایرانی در شورای امنیت همسو به نظر میرسد.

(خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 1201923)

 

ملاحظه فرمودید! خدا وکیلی ممکن است  این سخنان با هدف ادخال سرور در قلب مومنین و مومنات ایراد نشده باشد؟! یقینا هدف جناب متکی و علی اکبر خان جوانفکر که ید طولایی در خنداندن خلق دارند نیز همین بوده است. والا شاغلام عوام و غضنفر بی سواد هم می فهمند که فوتبال ارتباطی به این حرف ها ندارد.

و تازه بر فرض هم که ربط داشته باشد، لابد با این استدلال حذف زود هنگام و تحقیر آمیز برزیل هم به دلیل حضور در ماجرای بیانیه تهران بوده است؟! نکند می خواهید بگویید حذف نکبت بار آرژانتین هم به دلیل علاقه شدید مارادونا به فیدل کاسترو، هوگو چاوز و رییس جمهور کشومان بوده است؟!

خلاصه اینکه همه اذناب آبدارخانه مبارکه گل آقایی، با همان دو کلاس سوادشان خوب می فهمند که این حرفها فقط جهت شادی بخشی به ملت داغ دیده از تورم و گرانی و فقر و فساد و تبعیض صادر گردیده است. وگرنه حتی  عیال ممصادق هم خوب می فهمد که وقتی می گوییم: "دراین دوره از جام جهانی، قرابت معنی داری میان مسائل حوزه سیاست و دیپلماسی در جهانامروز با فوتبال مشاهده می شود" پیروزی های پی در پی و محکم آلمان را نمی شود تعبیر کرد؟! حالا اگر مثلا گینه بیسائم و جزایر سلیمان و کومور به مرحله نهایی راه یافته بودند شاید می شد گفت که منوچهرخان جدی بوده اند، اما اوضاع و احوال فعلی جام و اصلا ارتباط میان نتایج جام جهانی و دیپلماسی، چیزی نیست که در مخیله هیچ موجودی (!) بگنجد.

مخلص کلام این که ملت همیشه در صحنه دل خوش دارند که اگر گل آقا رفت، در عوض خدا دولت نهم و دهم را به ایشان ارزانی داشت و تازه قرار است در دولت یازدهم، گستره این طنازی جهانی شود.

دست مریزادی هم باید به گل آقای خدابیامرز گفت که این همه شاگرد غیر حضوری تربیت نموده است.

رحم الله من یقراء فاتحه مع الصلوات!

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم!

 

بعد التحریر:

1- از شنیدن خبر این اراجیف به حدی ناراحت بودم که حساب ندارد! ناگهان شعر عبید به یادم افتاد که : رو مسخرگی پیشه کن و ....

2- گروهی از جامعه شناسان، متخصصین علوم سیاسی، روان شناسان و ... باید بنشینند و حساب و کتاب کنند که چه شد که اینگونه شد؟! این را کاملا جدی می گویم. بالاخره دلیلی باید داشته باشد که سمبل سینمایمان می شود احمد پور مخبر و سمبل سیاستمان می شود .... ! اینها همه شاخه های یک درختند!

3- نمی گویم پست بعدی چه می خواهم بنویسم! هر وقت گفته ام نشده که بنویسم و بنابر این نمی گویم!

 

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا !

/ 6 نظر / 11 بازدید
میثم

آقا حالا بچه یه چیزی میگه شما جدی نگیر!

سحر

بردار عكس سيدحسن نصرالله را از سردر اينجا

حجازی

مگر گل آقا اراجیف می گفت!؟

آیینه

خیلی خوب-فصیح و بلیغ بود.لذت بردم...[دست]

از سرزمینهای دور

اخوی! دیگه کاملا اون طرفی شدی ها!! یعنی تو قبول نداری این کشورهای استعمارگر دارن رو به زوال می رن؟ این از همه جوانب مشهوده... دیگه زیادی داری به دولت گیر می دی! نکن این کارا رو برادر، کلامون میره تو هم ها!!

امیرحسین

امیر علی قشنگتر از پریای من این شعر آخری که می گوید : خواهی که شود شام سیاه تو چنان روز/رو مسخرگی پیشه کن و متربی (البته با ط نه با ت) آموز ، در اصل مال نسیم شمال است و آن آقا هم لااقل پنج شش قرنی بعد از آقای عبید زیسته و اصلا راه ندارد که این را به پای آن یکی بنویسیم / الله اعلم. و اما این احمد پورمخبر را برو حالش رو ببر، دلت می آید پیرمرد را با این حرام ... (لااله الا الله) در یک خاک می کنی و از یک درخت در می آوری. ایها الناس، انصاف دهید کی توانید؟